Pomoc w leczeniu uzależnień

Wszystko zależy od ciebie - spraw że znowu odnajdziesz sens swojego życia

Leczenie alkoholizmu

Osoba bliska Twojego sercu cierpi na chorobę zwaną alkoholizem? A może ty na co dzień zmagasz się z uzależnieniem? Leczenie alkoholizmu to pierwszy krok do rozpoczęcia życia na nowo, bez alkoholu.

Metody leczenia alkoholizmu

Większość osób cierpiących na zaburzenia związane z używaniem alkoholu może skorzystać z kilku form leczenia. Leczenie medyczne obejmuje leki i terapie behawioralne. Dla wielu ludzi, przy użyciu obu rodzajów daje im najlepsze wyniki. Wiele osób, które są przed leczeniem, w trakcie lub  skończyły leczenie, mogą skorzystać z grupy wsparcia, takich jak Anonimowi Alkoholicy (AA). Niektórzy jednak potrzebują intensywnego leczenia, udając się do ośrodka, w którym leczenie obejmuje detoks i terapie 28 dniową terapie

Jakie są objawy alkoholizmu?Leczenie alkoholizmu

Nie zawsze łatwo jest odróżnić "dobrą zabawę" od alkoholizmu. Picie na szkodliwym poziomie może być czymś, co niektórzy robią tylko od czasu do czasu. To, że dana osoba szaleje na imprezie, nie musi oznaczać, że jest to objaw alkoholizmu.

Jednak niebezpieczne poziomy nadużywania alkoholu są zazwyczaj zachowaniem nawykowym, co oznacza, że jest to rutynowe doświadczenie. Osoba, która regularnie nadużywa alkoholu, jest w znacznie większym stopniu narażona na ryzyko rozwoju uzależnienia. Zachowania, które odróżniają okazjonalne szkodliwe picie od objawów alkoholizmu, często obejmują:

  • Zaniedbywanie obowiązków w domu, pracy lub szkole z powodu picia. Na przykład, osiąganie słabych wyników w pracy, zaniedbywanie swoich dzieci lub opuszczanie zobowiązań z powodu kaca.
  • Używanie alkoholu w sytuacjach, w których jest to fizycznie niebezpieczne, np. picie i prowadzenie samochodu, obsługa maszyn w stanie nietrzeźwym lub mieszanie alkoholu z lekami na receptę wbrew zaleceniom lekarza.
  • Doświadczanie powtarzających się problemów prawnych z powodu picia. Na przykład, bycie aresztowanym za prowadzenie pojazdu pod wpływem lub za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i zakłócanie porządku.
  • Kontynuowanie picia, mimo że używanie alkoholu powoduje problemy w związku. Na przykład, alkoholik będzie kontynuował picie bez względu na to, jak bardzo zdenerwuje członków rodziny.
  • Picie jako sposób na relaks lub odstresowanie się. Wiele problemów z piciem zaczyna się, gdy ludzie używają alkoholu, aby się uspokoić i złagodzić stres. Na przykład upijanie się po każdym stresującym dniu lub sięganie po butelkę za każdym razem, gdy dochodzi do kłótni ze współmałżonkiem lub szefem.

Już jedno z powyższych zachowań może być wystarczającym sygnałem, że dana osoba przeszła od szkodliwego picia do niebezpiecznego poziomu nadużywania alkoholu i może mieć problem z uzależnieniem od alkoholu. Rozpocznij terapie w jednym z naszych Ośrodków Odwykowych. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

 

Nigdy się nie poddawaj

Tobie też uda się zwalczyć uzależnienie