Pomoc w leczeniu uzależnień

Wszystko zależy od ciebie - spraw że znowu odnajdziesz sens swojego życia

Mitingi AA

Mitingi AA-wzajemne wsparcie

Mitingi AA są jedną z wielu etapów leczenia alkoholizmu. To spotkania osób borykających się z uzależnieniem. Członkowie należący do Wspólnoty Anonimowych Alkoholików dzielą się swoimi doświadczeniami, uczuciami, obserwacjami i nadzieją na lepsze życie. Aby należeć do grupy AA, trzeba wykazywać chęci zaprzestania spożywania alkoholu.

Dlaczego anonimowi?

Członkowie wspólnoty AA mogą liczyć na całkowitą anonimowość. Nikt nie zidentyfikuje ich jako alkoholików, ponieważ  nie rejestruje się członków grupy, a także nie prowadzi się list obecności. Takie działania pozwalają zbudować zaufanie i przyjazną atmosferę spotkania. W rezultacie uczestnicy są bardziej otwarci, chętniej angażują się w rozmowę i dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Wspólny dialog i wsparcie pomaga pozostałym poczuć, że nie są sami z podobnymi problemami.

Jaki jest cel mitingów AA?

Najważniejszym celem spotkań jest zachowanie trzeźwości, a także pomoc innym członkom grupy osiągnąć abstynencję. To również efektywny sposób zapobiegania nawrotom choroby alkoholowej. 

Spotkania Anonimowych Alkoholików odbywają się zazwyczaj co tydzień. Mitingi AA odbywają się na całym świecie. Aby wziąć udział w spotkaniu, nie trzeba płacić żadnych składek, gdyż są zupełnie za darmo.

W mitingach mogą uczestniczyć również osoby zdrowe jak rodzina, przyjaciele czy lekarze. Spotkania AA to efektywny sposób na walkę z uzależnieniem, ponieważ chory rozwija swoją samoświadomość odnośne alkoholizmu, a także uświadamia sobie negatywny wpływ alkoholu na  każdą sferę jego życia.

Mitingi AA - różnorodność spotkań

Spotkania AA różnią się od siebie. Mitingi nie wyglądają identycznie, mimo ze myśl przewodnia jest taka sama, czyli wspólne pozostanie w abstynencji i wzajemne wsparcie. Na każdym spotkaniu może być poruszany inny temat, gdyż scenariusz mitingu zapewne ma inny motyw przewodni. Ludzie tworzą atmosferę, więc nastrój  może odróżniać się w zależności, w jakim nastroju są członkowie grupy.

 

Nigdy się nie poddawaj

Tobie też uda się zwalczyć uzależnienie